przykładowe gotowanie danie z diety pudelkowej z wyborem

Jak pozbyć się wody z organizmu?

Published On: 27 kwietnia, 2022
danie z brokułami z diety wegańskiej catering

Wszyscy wiemy, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, ale zatrzymanie wody w tkankach podskórnych to niepożądany stan. Jego konsekwencją jest opuchlizna ciała, szczególnie nóg, bóle głowy czy zwiększenie masy ciała, co utrudnia codzienne życie. Istnieją jednak proste sposoby, które z łatwością możemy wdrożyć, aby pozbyć się wody z organizmu. Dzięki nim znikają dolegliwości, a gospodarka wodna organizmu zostaje uregulowana.

Przyczyny zatrzymywania się wody w organizmie

Organizm działa w taki sposób, że w przypadku zbyt małego nawadniania reaguje paradoksalnie zatrzymaniem wody w organizmie. W ten sposób chroni się przed odwodnieniem poprzez zatrzymanie wody w tkankach podskórnych.

Powoduje to wzrost masy ciała, który nie jest konsekwencją zwiększeniem tkanki tłuszczowej. Nadmiar wody w organizmie spowodowany może być także przez używanie zbyt dużej ilości soli oraz przyjmowanie niektórych leków czy nadużywanie alkoholu. Wpływ ma również zbyt mała aktywność fizyczna, a więc często siedzący tryb życia i praca biurowa.

woda nalewana do szklanki

5 sposobów jak się pozbyć wody z organizmu?

Wprowadzając do codziennych nawyków kilka małych zmian możemy zapobiegać gromadzeniu się wody w naszym ciele. Zatem jak skutecznie zmniejszyć nadmiar wody w organizmie? Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, dzięki którym ciało będzie zdrowsze, a nadmiar wody w organizmie przestanie być problemem.

1. Odpowiednie nawadnianie organizmu

Dorosły człowiek powinien przyjmować od 1,5 l do 2 l wody dziennie. Nawyk regularnego picia pozwala organizmowi funkcjonować prawidłowo w zakresie zarówno gospodarki wodnej, elektrolitowej jak i szeregu innych.

2. Aktywność fizyczna

Usuwaniu wody z organizmu sprzyja aktywność fizyczna. Przyspiesza wtedy przemiana materii, ciało poci się usuwając tym samym nadmiar wody w organizmie.

3. Ograniczenie soli w diecie

Jeśli spożywamy sporo soli, warto spróbować to ograniczyć. Sól jest źródłem sodu w diecie, ale jej spożycie nie powinno przekraczać 2000 mg na dobę. Należy zatem unikać częstego podjadania słonych przekąsek, a także przyjrzeć się składom gotowych produktów. Organizm z pewnością się nam odwdzięczy.

4. Stosowanie ziołowych naparów lub suplementów

Skutecznym sposobem odpowiadającym na pytanie ’jak się pozbyć wody z organizmu’ jest stosowanie specjalnie dobranych ziół w formie naparów lub suplementów, które wspomagają jej usuwanie. Mowa tu przede wszystkim o pietruszce, mniszku lekarskim, pokrzywie, koprze włoskim czy czarnym bzie.

Zalecana jest jednak konsultacja z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy przyjmujemy na stałe leki. Dzięki rozmowie ze specjalistą będziemy mieć pewność, że stosowane zioła nie zadziałają negatywnie na przyjmowane leki.

5. Uwzględnienie w diecie świeżych warzyw i owoców

Świeże warzywa i owoce wspomagają usuwanie wody z organizmu dzięki zawartemu w nich błonnikowi oraz bioflawonoidom. Błonnik znajdziemy także w płatkach owsianych oraz otrębach i bakaliach. Warzywa i owoce oprócz tego posiadają w swoim składzie wodę oraz składniki odżywcze. Bogata w warzywa i owoce jest dieta wege.

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się wody z organizmu przez noc. Organizm pozostaje w równowadze również nocą dzięki stosowaniu powyższych wskazówek konsekwentnie przez cały dzień. Pamiętajmy, że przede wszystkim regularne przyjmowanie wody w ciągu dnia, szczególnie przy aktywności fizycznej sprawia, że gospodarka wodna właściwie funkcjonuje. Do tego mniej soli oraz więcej warzyw. Dzięki tym kilku zmianom zatrzymywanie wody w organizmie prawdopodobnie zniknie i jednocześnie będziemy się czuć lepiej.

Masz problem z zatrzymywaniem wody w organizmie?

Zastanawiasz się, jak pozbyć się wody z organizmu, ale w maksymalnie prosty i skuteczny sposób? W dodatku nie masz czasu na planowanie posiłków, zakupy spożywcze i gotowanie? Sięgnij po naszą zdrową dietę pudełkową. Dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem przygotowaliśmy Plan Optymalny. To codzienne menu pełne pysznych, kolorowych posiłków opartych na sezonowych warzywach i owocach, zdrowych tłuszczach i smakowitych źródłach węglowodanów oraz białka. Naszą dietę możesz spróbować zamawiając pakiet testowy.