przykładowe gotowanie danie z diety pudelkowej z wyborem

Przygotuj się do roku szkolnego i obowiązków z dietą na tydzień

Published On: 9 września, 2022
danie z brokułami z diety wegańskiej catering

Jesień to czas wytężonej pracy organizacyjnej wszystkich domowników. Trzeba na nowo wpaść w rytm codziennych obowiązków zawodowych i szkolnych, co po wakacjach bywa uciążliwym zadaniem. Pomocna może okazać się dieta na tydzień, która pozwoli zaoszczędzić czas w zajętych dniach pracujących, a w dodatku zadba o odpowiedni poziom energii i witalności przez cały dzień. Jak ją skomponować?

Dieta na tydzień – meal prep czy dieta pudełkowa?

Posiłki na zapas

Wiele osób w poszukiwaniu optymalnych sposobów na zorganizowanie diety na tydzień, decyduje się na spróbowanie swoich sił w tzw. meal prepie, czyli systemie gotowania zakładającego przygotowanie z wyprzedzeniem przekąsek, gotowych dań lub półproduktów do posiłków, na kilka dni do przodu.

mężczyzna rozpisuje swoją dietę pudełkowa dr dąbrowskiej

System ten jest chętnie stosowany przez rodziny z małymi dziećmi, w których rodzice na co dzień są zaabsorbowani opieką nad pociechami, a także w rodzinach wielodzietnych, czy przez studentów łączących naukę z pracą. Dietę na tydzień przygotowuje się wówczas w weekendy, a gotowe posiłki należy zawekować w słoikach, zamknąć w pojemnikach do pakowania próżniowego lub zamrozić.

Aby przystąpić do meal prepowania, należy zatem wyposażyć się w akcesoria do przechowywania żywności, a także upewnić się, że mamy wystarczająco dużo miejsca w lodówce czy zamrażarce. Plusem tego rozwiązania jest oszczędność czasu w tygodniu, ale należy przygotować się na spędzenie kilku godzin w kuchni podczas weekendu.

Meal prep pomaga wyeliminować problem marnowania żywności, ale przygotowanie wielu porcji tego samego posiłku, może sprawić, że dieta będzie monotonna i nudna, co prowadzi do szybkiego zniechęcenia, a także sięgania po fast foody czy słodycze.

Dieta pudełkowa na tydzień z dostawą pod drzwi

Inną możliwością zorganizowania diety na tydzień jest catering z dostawą do domu. W ramach usługi można wybrać gotowe menu o wybranej kaloryczności, a kurier dostarczy dania zapakowane w zgrzewane pojemniki co rano, pod wskazany adres.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest różnorodność posiłków, codziennie otrzymujemy inny zestaw dań, często inspirowany kuchniami świata. Dania są przygotowywane w przeddzień, dlatego zachowują pełnię smaku oraz składników odżywczych. Wygodne opakowanie można zabrać ze sobą do pracy czy szkoły, a przed jedzeniem – podgrzać posiłek w kuchence mikrofalowej.

Dieta pudełkowa na tydzień od Fit Body

Zależy Ci na świadomym podejściu do odżywiania, a w dodatku chciałbyś zaoszczędzić czas na planowaniu i przygotowywaniu posiłków w tygodniu? Sprawdź naszą dietę pudełkową na tydzień, plan optymalny to maksymalna różnorodność smakowitych dań, poznaj przykładowy jadłospis i zamów pierwszy pakiet już dziś: https://fit-body.com.pl/diety/