przykładowe gotowanie danie z diety pudelkowej z wyborem

Jak wpływa ocet jabłkowy na odchudzanie?

Published On: 7 czerwca, 2022
danie z brokułami z diety wegańskiej catering

Bakteriobójcze i oczyszczające właściwości octu jabłkowego to atrybuty znane od setek lat. Niegdyś używano go do oczyszczania ran, spożywano podczas infekcji czy włączano do rytuałów pielęgnacyjnych. Dziś produkt ten wraca do łask. Jak pić ocet jabłkowy na odchudzanie i czy faktycznie działa? O tym w niniejszym artykule.

Ocet jabłkowy a odchudzanie – co warto wiedzieć?

Ocet jabłkowy na odchudzanie produkowany jest z jabłek, które dzięki zawartym w nim cukrom przechodzą naturalne procesy fermentacyjne. Warto jednak podkreślić, że fermentacja nie jest wystarczająca, aby uzyskać ocet – w pierwszy etapie fermentacji otrzymujemy wino jabłkowe. Za powstanie octu odpowiedzialne są bakterie octowe z grupy Acetobacter, które przekształcają alkohol.

Ocet jabłkowy na odchudzanie poza kwasem octowym zawiera również kwas jabłkowy, winowy oraz cytrynowy. Dodatkowo w occie znajdują się również związki fenolowe, czyli naturalne przeciwutleniacze, niszczące wolne rodniki.

Jak pić ocet, żeby schudnąć? Ocet jabłkowy przede wszystkim świetnie wpływa na obniżanie poziomu cukru we krwi, co jest szczególnie pomocne u osób chorych na cukrzycę czy insulinooporność, a tym samym hamuje odczuwanie chęci sięgnięcia po słodkie przekąski.

Jak pokazuje badanie z 2018 roku Korzystny wpływ octu jabłkowego na kontrolę masy ciała (…) osoby, które spożywały 30 ml octu jabłkowego dziennie, schudły 1,5 kg więcej w ciągu 3 miesięcy, niż grupa kontrolna. Badani stracili również o 2 cm więcej w obwodzie bioder. Można zatem stwierdzić, że wpływ octu jabłkowego na odchudzanie jest zauważalny.

Ocet jabłkowy na odchudzanie to niejedyna korzystna dla zdrowia właściwość tego produktu, badania wskazują, że ocet jest również pomocny jako wsparcie leczenia zaparć, pomaga przywrócić owulację w zespole PCOS, a także korzystnie wpływa na profil lipidowy krwi.

Ocet jabłkowy na odchudzanie – jak go stosować?

Jak pić ocet na odchudzanie? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość produktu. Najlepszym wyborem będzie ocet aktywny biologicznie, czyli niepasteryzowany, bez dodatków w postaci konserwantów, siarczynów czy barwników. Naturalny ocet jabłkowy nie przechodzi również procesu filtracji ani nie jest rozcieńczany. Dzięki tym zabiegom, możemy mieć pewność, że produkt zachował swoje właściwości odżywcze.

Do produkcji octu, można wykorzystać rozmaite odmiany owoców – antonówkę. Ocet jabłkowy na odchudzanie można kupić u sprawdzonego producenta. Wysokiej jakości produkt będzie miał jasny, słomkowy kolor i jabłkowy aromat.

Na dnie butelki możemy zauważyć osad, natomiast na górze tzw. matkę octową, ocet może również gazować, pienić się i zwiększać swoją objętość – są to naturalne procesy, które świadczą o dobrej klasie octu.

Warto również zwrócić uwagę, czy do octu jabłkowego na odchudzanie nie dodano cukru, który ze względu na wysoką kaloryczność może oddalić nas od wymarzonych celów sylwetkowych.

Ocet jabłkowy na odchudzanie warto pić na czczo, rozcieńczony wodą. Udokumentowane właściwości dotyczą spożywania około 30 ml octu dziennie, czyli dwóch łyżek stołowych. Dla zwiększenia smakowitości do mikstury można dodać erytrytol (substancję słodzącą o zerowej kaloryczności). Dobra praktyką jest również przepłukanie jamy ustnej woda po wypiciu octu, aby zapobiegać erozji szkliwa.

Szukasz skutecznych sposobów na odchudzanie? Wypróbuj Fit Body

Chciałbyś zredukować tkanką tłuszczową, ale w maksymalnie prosty i wygodny sposób? Dobrym pomysłem może być sięgnięcie po catering dietetyczny.

Oferuje aż 10 różnorodnych planów ze smakowitymi, w pełni zbilansowanymi daniami. Zamawiając gotowe posiłki z dostawą do domu, nie musisz zastanawiać się nad komponowaniem niskokalorycznych posiłków, a także martwić się o niedobory, które są bardzo częste na diecie redukcyjnej. Wystarczy, że zamówisz posiłki o kaloryczności, która zadba o codzienny deficyt. Zamów pakiet testowy już dziś.