Plan

sport plus

2600, 2900, 3200, 3600 kcal
Zamów dietę
na szarym tle biały napis plan sport plus
przykładowe danie catering dietetyczny z dostawą do domu

Plan Sport Plus

Dieta pudełkowa dla sportowców przeznaczona dla osób o intensywnej i codziennej aktywności fizycznej oraz dla osób chcących zwiększyć swoją masę ciała. Proponowane przez nas posiłki charakteryzują się zwiększoną ilością protein zwierzęcych, a także węglowodanów za sprawą trzech dań około obiadowych,

Dowiedz się więcej

Zamów teraz Plan Sport Plus

Zamów dietę
dieta pudełkowa 3 posiłki i torba papierowa

Makroskładniki

Białko

30-40%

Węglowodany

do 50%

Tłuszcz

10-20%
gotowe dania do dostarczenia wersja dla sportowców
przykładowa propozycja dania dla sportowców
gotowe danie z catering dietetyczny na zamówienie wersja bez ryb
przykładowe dania dla osób nie jedzących ryb

Plan Sport Plus powstał z myślą o potrzebach Twojego organizmu jeśli prowadzisz aktywny tryb życia lub dążysz do utrzymania lub zwiększenia masy mięśniowej. Charakteryzuje się zwiększoną kalorycznością wszystkich posiłków, które zapewnią odpowiedni poziom energii organizmowi poddanemu wzmożonemu wysiłkowi.

grafika z ręką trzymającą sztangę

Plan zawiera dodatkowe dwa posiłki około obiadowe.

Posiłki w naszym planie są bogate w pełnowartościowe białko, którego główne źródła stanowią, chude gatunki mięs, ryby oraz nabiał. Dieta charakteryzuje się obniżoną zawartością węglowodanów prostych na rzecz węglowodanów złożonych. Taki bilans powoduje stopniowe uwalnianie glukozy we krwi i stabilizację jej poziomu, nawet podczas intensywnych treningów.

Przykładowe menu

Śniadanie

Wiosenny twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, bułka pełnoziarnista, mix sałat

II Śniadanie

Tortilla z sosem orientalnym, tuńczykiem i warzywami

Obiad

Polędwica wieprzowa z sosem kurkowym, czarna soczewica, sałatka chłopska z burakiem

Podwieczorek

Udka bez kości i skóry z chorizzo, ryż naturalny, kolorowa warzywna sałatka

Kolacja

Pieczona pierś z kaczki z pieczonym burakiem na sałacie lodowej, ryż paraboliczny z dzikim z orzechami włoskimi


Przede wszystkim sportowcy mają znacznie większe zapotrzebowanie energetyczne, a to oznacza, że muszą spożywać posiłki o zwiększonej kaloryczności w stosunku do tzw. optymalnej diety. W zależności od płci, wieku, a także rodzaju, ilości i intensywności treningów osoby aktywne fizycznie potrzebują podaży od 2600 do nawet 3600 kalorii w ciągu dnia.

Podstawą diety dla sportowca są węglowodany, które stanowią optymalne źródło energii dla organizmu, białko jako materiał energetyczny i budulec mięśni, a także zdrowe tłuszcze bogate w kwasy omega-3.


Samodzielne przygotowywanie diet specjalnych, w tym również diety dla sportowca grozi złym zbilansowaniem posiłków, a tym samym osiągnięciem odwrotnych skutków niż zamierzenia. Właściwie skomponowany plan żywieniowy dodaje energii, pomaga budować tkankę mięśniową, wzmacnia włosy i paznokcie, poprawia się również wygląd skóry i ogólne samopoczucie.

Odpowiednio opracowana dieta pudełkowa dla sportowca będzie odznaczać się nie tylko zwiększoną kalorycznością, ale również dużą zawartością witamin i minerałów kluczowych dla efektywnych treningów, m.in. żelaza, miedzi, cynku czy potasu, które osoby aktywne fizycznie mogą tracić wraz ze zwiększoną potliwością organizmu. Ważna jest również właściwa sytość posiłków, ponieważ wzmożony wysiłek zwiększa apetyt.


Twoje dni wypełniają codzienne obowiązki i wymagające treningi sportowe, przez co nie masz czasu na komponowanie zbilansowanych, różnorodnych posiłków? Postaw na dietę pudełkowa dla sportowca od Fit-Body. Nasz plan żywieniowy został opracowany przez doświadczonych ekspertów, którzy zatroszczyli się o idealne komponenty jadłospisu, a przy tym doskonały smak. Przekonaj się sam i zamów pakiet próbny w promocyjnej cenie już dziś.

Dieta z wyborem
menu

Jedz co chcesz, sam komponuj swoją dietę! Wybieraj co chcesz spośród 25 dań !

Dowiedz się więcej
mężczyzna zastanawia się nad dietą pudełkową keto

Dlaczego FitBody?

Wysoka jakość
składników

Różnorodne menu

Atrakcyjne ceny

Wysoka jakość
składników

Różnorodne menu

Atrakcyjne ceny

przykładowe dwa posiłki diety pudelkowej z wyborem

Swoboda wyboru

Program lojalnościowy

Wygodna aplikacja mobilna

KORZYSTNY

Program
lojalnościowy

Sprawdź

WYGODNA

Aplikacja mobilna

Sprawdź
szara grafika loga Google Play
szara grafika logo App Store