przykładowe gotowanie danie z diety pudelkowej z wyborem

Dieta dr Dąbrowskiej – catering Fit Body. Poznaj efekty, zasady i opinie!

Published On: 24 marca, 2023
danie z brokułami z diety wegańskiej catering

Dieta dr Dąbrowskiej — catering Fit Body. Poznaj efekty, zasady i opinie!

Dieta dr Dąbrowskiej przynosi namacalne korzyści. Osoby dbające o zdrowie i sylwetkę stosują ją z zadowalającymi efektami. Teraz jest to bardzo proste dzięki cateringowi Fit Body. W tym artykule przedstawiamy zalety stosowania diety Dąbrowskiej i szczegółowo wyjaśniamy jej zasady.

Dieta dr Dąbrowskiej — catering Fit Body

Fit Body oferuje certyfikowany catering rekomendowany przez Instytut Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej. Do Twojej dyspozycji są dwa warianty:

 • 5 posiłków,
 • 5 posiłków + sok warzywno-owocowy wolno wyciskany.

Do każdego zestawu możesz zamówić dodatkowo zakwas z buraka. Zgodnie z zaleceniami dr Ewy Dąbrowskiej, diety warzywno-owocowe dostępne w Fit Body nie przekraczają 800kcal dziennie. W tych programach żywieniowych znajdziesz wyłącznie posiłki oparte na warzywach i owocach, głównie surowych, takie jak:

 • surówki,
 • koktajl,
 • zupy warzywne przyprawiane ziołami,
 • warzywa duszone i pieczone.

Jesteśmy firmą certyfikowaną przez Instytut Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej. Nasze jadłospisy i posiłki powstały we współpracy z Instytutem oraz wykwalifikowanymi dietetykami. Korzystając z tej diety, masz więc pewność, że przestrzegasz postu warzywno owocowego według pierwotnej koncepcji dr Dąbrowskiej.

Co jeść na diecie dr Dąbrowskiej?

Podstawą tej diety jest spożywanie owoców i warzyw o niskiej zawartości białka, cukru i tłuszczu. Ta strategia odżywiania bywa nazywana również głodówką leczniczą. Jednocześnie warto pamiętać, że według założeń diety Dąbrowskiej istnieją dwa etapy głodówki: odtruwanie (okres restrykcyjnej diety) oraz powrót do standardowego odżywiania (okres stopniowego przestawiania się na zbilansowaną dietę).

Jak działa dieta Dąbrowskiej?

Odstawienie pokarmów budulcowych i wysokoenergetycznych, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany szybkowchłanialne, pozwala uruchomić proces trawienia wewnętrznego, nazywanego endogennym. W ten sposób organizm pozbywa się bezwartościowych złogów oraz zdegenerowanych tkanek, wykorzystując je jako źródło energii. Dieta dr Dąbrowskiej w cateringu Fit Body została opracowana tak, aby skutecznie uruchamiać trawienie endogenne i prowadzić do oczyszczania organizmu.

Ile posiłków na diecie dr Dąbrowskiej?

W zależności od wybranej wersji dieta warzywno owocowa dr Dąbrowskiej dostępna w Fit Body może mieć 5 lub 6 posiłków. Każdy z nich ma jednak inny skład, a tym samym pełni inną rolę. Oto przykładowe menu na jeden dzień:

 • śniadanie: cykoria z pastą z topinamburu / sałatka z kolorowym burakiem;
 • II śniadanie: sok koper włoski, ogórek, natka pietruszki, pomarańcz;
 • obiad: pieczona młoda kapusta na purée z buraka;
 • podwieczorek: zupa parzybroda z selera, kalarepy i pietruszki;
 • kolacja: sałatka z brokułem, kiszoną kalarepą i ogórkiem

Dieta warzywno owocowa może więc być urozmaicona i pyszna! Czego nie można jednak jeść, stosując post Ewy Dąbrowskiej?

Czego nie można jeść na diecie dr Dąbrowskiej?

Dieta pudełkowa Fit Body ściśle przestrzega zaleceń dr Dąbrowskiej. Nie znajdziesz tu składników, których nie powinno się używać w poście warzywno-owocowym. Konieczne jest odstawienie pokarmów budulcowych i wysokoenergetycznych, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany szybkowchłanialne. Oczywiście w grę nie wchodzi również spożywanie żywności przetworzonej.

Ile może trwać dieta dr Dąbrowskiej?

Zasady diety Dąbrowskiej nie są sztywne w tej kwestii. Oczyszczanie organizmu poprzez głodówkę może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Czas trwania diety zależy między innymi od stanu zdrowia, wieku, płci, masy ciała i stylu życia osoby ją stosującej. Dieta Dąbrowskiej jest restrykcyjna i wymaga dokładnego przestrzegania wytyczonych zasad, dlatego jej trwanie powinno być konsultowane z dietetykiem.
Potrzebujesz wskazówek? Zastanawiasz się, ile powinien trwać post Dąbrowskiej w Twoim wykonaniu? Nasi specjaliści w Fit Body z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania! Pomożemy Ci ustalić, ile powinien trwać najbardziej wymagający etap diety Dąbrowskiej.

Dieta Dąbrowskiej efekty

Właściwie stosowana dieta Dąbrowskiej efekty może przynieść nawet po kilku lub kilkunastu dniach. Oczywiście nie jest tak w każdym przypadku. Wyróżnia się jednak wiele pozytywnych efektów omawianej tej diety, takich jak:

 • oczyszczenie organizmu z toksyn;
 • poprawa trawienia i wchłaniania składników odżywczych;
 • zmniejszenie masy ciała;
 • poprawa stanu skóry, włosów i paznokci;
 • poprawa kondycji fizycznej, a nawet psychicznej.

Wszystko to jest teraz możliwe z cateringiem Fit Body. Nie musisz robić zakupów i gotować. Wybierz nasz program żywieniowy i odbieraj codziennie dopracowane przez dietetyków posiłki spod własnych drzwi.

Czy dieta dr Dąbrowskiej może być smaczna?

Jednym z wyzwań, z jakim borykają się osoby stosujące dietę dr Ewy Dąbrowskiej, jest przygotowywanie smacznych i urozmaiconych posiłków. Wymaga to znacznej ilości czasu i zaangażowania w planowanie i komponowanie składników. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z cateringu dietetycznego, który oferuje programy żywieniowe zachowane w konwencji diety Dąbrowskiej. Takim cateringiem jest Fit Body.
Nasze wsparcie to idealna opcja dla osób, które chcą przestrzegać zasad diety Dąbrowskiej, ale nie mają czasu ani umiejętności, aby przygotowywać posiłki samodzielnie. Ale to nie koniec zalet programów żywieniowych od Fit Body. Z nami rozsmakujesz się w diecie dr Dąbrowskiej! Kto powiedział, że zdrowe jedzenie nie może być smaczne? Oczywiści pierwszy etap diety Dąbrowskiej jest wymagający, ale jesteśmy tu po to, aby maksymalnie Ci go uprzyjemnić!

Dieta Ewy Dąbrowskiej — opinie lekarzy

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej cieszy się dużą popularnością, zarówno wśród osób poszukujących sposobów na poprawę zdrowia, jak i wśród zwolenników żywienia roślinnego. Jednym z argumentów przemawiających za zgodnością tej metody odżywiania z medycyną i nauką jest fakt, że opiera się ona na spożywaniu naturalnych i nieprzetworzonych lub nisko przetworzonych produktów roślinnych. Zdaniem licznych specjalistów, stosowanie diety warzywno owocowej w konwencji dr Dąbrowskiej może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie ryzyka chorób serca, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz otyłości.

Dieta dr Dąbrowskiej zgodna z nauką

Ponadto badania naukowe potwierdzają skuteczność diety Dąbrowskiej w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz poprawie trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Z tego powodu można uznać ją za w pełni zgodną z medycyną i nauką. To oczywiście restrykcyjna dieta i stosowanie się do niej wymaga samodyscypliny. W przeciwnym razie uzyskanie upragnionych efektów mogłoby okazać się nieosiągalne
Z Fit Body trzymanie się tego programu żywieniowego jest jednak proste. Wybierz ten wariant diety, który lepiej spełnia Twoje wymagania i potrzeby. My zajmiemy się całą resztą! A może masz pytania? Chętnie odpowiemy. Skontaktuj się z nami już teraz!

Źródła:

 1. Dąbrowska, Ewa. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej®: Fenomen samouzdrawiającego się organizmu. Jak działa post warzywno-owocowy. Vol. 1. Wydawnictwo WAM, 2022.
 2. Dąbrowska, Marzena, Anna Lehmann-Kalata, and Anna Surdacka. „Wpływ diety redukcyjnej na właściwości fizyko-chemiczne i biochemiczne śliny–przegląd piśmiennictwa.” Dent Forum. Vol. 44. 2016.
 3. PRO, O. Hepaset. „Dieta wątrobowa Spis treści.” (2021).
 4. Nair, Pradeep MK, and Pranav G. Khawale. „Role of therapeutic fasting in women’s health: An overview.” Journal of mid-life health 7.2 (2016): 61.
 5. Kim, Kyu Seok, and Hae Jeong Nam. „Detoxification combining fasting with fluid therapy for refractory cases of severe atopic dermatitis.” Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine 2013 (2013).
 6. Freire, Rachel. „Scientific evidence of diets for weight loss: Different macronutrient composition, intermittent fasting, and popular diets.” Nutrition 69 (2020): 110549.
 7. Hartmann, A. M., et al. „POS0583 Rheumatoid arthritis benefits from fasting and plant-based diet: an exploratory randomized controlled trial (NUTRIFAST).” (2022): 558-559.